SaldeoSMART zwiększa efektywność pracy biura rachunkowego i działu księgowości w firmie. W jaki sposób? Dzięki temu, że czas przeznaczony na ręczne wprowadzanie danych z faktur można skrócić o 40-50% i przeznaczyć go na inne działania lub pozyskiwanie nowych klientów.

SaldeoSMART to system klasy OCR (Optical Charakter Recognition), który umożliwia odczytywanie danych ze skanowanych faktur i wprowadzenie ich do systemu księgowego, z którego korzysta biuro rachunkowe lub dział księgowości w firmie. Skuteczność algorytmów SaldeoSMART w zakresie odczytywania danych z faktur wynosi 95%* (*informacja ze strony producenta oprogramowania).

Po zeskanowaniu dokumentów, rozpoczyna się kolejny etap, czyli praca z dokumentacją w wersji elektronicznej. Użytkownik ma do dyspozycji statusy, które określają na jakim etapie jest dokument, np. czy jest zweryfikowany, zatwierdzony lub trafił już do programu księgowego. Z czasem SaldeoSMART „uczy się” i tym samym podpowiada użytkownikowi wiele opisów, co przyspiesza ich dodawanie.

SaldeoSMART pomaga odpowiednio przygotować dokumenty, aby następnie zostały wyeksportowane do programu księgowego. Użytkownik w każdej chwili ma bezpośredni podgląd z programu księgowego na dokumenty, które zostały pobrane z SaldeoSMART.

Oprócz danych z faktur (z różnych formatów faktur polskich i zagranicznych), do systemu księgowego trafiają wszystkie wcześniej stworzone opisy. Aby przenieść komplet danych opracowany dzięki SaldeoSMART do systemu księgowego – w zależności od rodzaju systemu – może zaistnieć potrzeba wdrożenia u Klienta odpowiedniego dodatku integracyjnego. Jawasoft, jako certyfikowany partner SaldeoSMART, zajmuje się również tworzeniem i aktualizacją takich dodatków.

Użytkownik ma również stały dostęp do elektronicznego archiwum dokumentów, w trybie 24/7 z dowolnego miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Takie archiwum znacząco ułatwia wyszukiwanie i przeglądanie dokumentów, niż analogiczne rozwiązanie dostępne w postaci segregatorów pełnych faktur.

Chcesz wiedzieć, czy SaldeoSMART sprawdzi się w Twoim biurze rachunkowym lub w firmie? Skontaktuj się z nami. Przygotujemy ofertę, a nasi konsultanci wdrożeniowi przedstawią koncepcję, dzięki której zyskasz czas i poprawisz efektywność pracy.